ФК “Віцебск” атрымаў валявую перамогу

Напрацягу ўсяго матча са светлагорскім “Хімікам” было бачна, што віцебская футбольная дружына прыехала толькі за перамогай.

З першых імгненняў гульні “Віцебск” пачаў наступ на вароты суперніка, і ўжо на шостай хвіліне землякі стварылі першы галявы момант. Але брамнік гаспадароў пасля прабіцця шрафнога выратаваў сваю каманду.

Мінула некалькі хвілін, і адбылося тое, чаго менш за ўсё чакалася. Гульцу “Хіміка” ўдалося прастрэліць з правага фланга ўздоўж варот “Віцебска”, і мяч у сетцы. Падобную атаку гаспадары правялі дзесьці і на 30-й хвіліне, але ў гэтай сітуацыі абаронцам “Віцебска” ўдалося перашкодзіць суперніку.

Яшчэ больш рашучымі футбалісты нашага горада сталі выглядаць пасля перапынку. Практычна напрацягу ўсяго тайма “Хімік” знаходзіўся ў аблозе. Адзінае, на баку нашай дружыны аднойчы выступіла штанга. Адбылося гэта яшчэ да таго, як Азам Раджабаў зраўняў лік, а Сяргей Гігевіч прынёс тры ачкі “Віцебску”. У выніку перамога нашых - 1:2.

21/Верасень/2014 у 16:01 1

Кто-нибудь знает, где можно купить сувенирную продукцию нашей команды? Например, шарфик

3. Гриня
      21/Верасень/2014 у 19:29 2

Хк Витебск на последнем месте сейчас в чемпионате идет, в кубке памяти Солея наш ХК занял последнее место. Фк Витебск был 8-ой -сейчас -после этой победы пятый в в первой лиге. Единственный обласной город уже давно не играющий в высшей лиге... И все о нас обтираются... Мы худшие во всем. На официальном сайте нашего ФК есть 8-ми минутный видеообзор матча с Химиком. Ну да имел Витебск преимущество, но по голевым моментам.... просто чудом унесли ноги... могли запросто и проиграть.... А на что надеется завтра с такой игрой ?